5 ćwiczeń zwalczających obwisłe ramiona

ćwiczenia na ramiona

U większości osób coraz częściej można dostrzec nadmiar skóry na ramionach. Jest to problem, który dotyczy nie tylko osób otyłych, ale również szczupłych. Dlatego jeżeli nie chcemy mieć obwisłych ramion to codziennie wykonujmy ćwiczenia. Jakie są to ćwiczenia i jak je wykonywać? Aby odpowiedzieć na to pytanie, to w tym artykule wymienię i krótko opiszę 5 z nich.

Oto one:

DESKA

W ćwiczeniu tym połóżmy się na brzuchu, a ręce oprzyjmy na macie, jednocześnie zginając je w łokciach, tak aby utworzyły kąt prosty. Natomiast nasze barki powinny znajdować się tuż nad łokciami. Następnie opierając się na palcach stóp, unieśmy ciało do góry, tak żeby było proste, a głowa była jego przedłużeniem. Postarajmy się wytrzymać w tej pozycji, tak długo, jak damy radę. Zacznijmy od 40 sekund i powtórzmy to ćwiczenie 4 razy.

DOTYKANIE BARKÓW PO PODPORZE

Wykonując to ćwiczenie najpierw oprzyjmy całe ciało na rękach i nogach, a później unieśmy je do góry. Koniecznie pamiętajmy o prostych plecach. Następnie na zmianę dotykajmy raz jednego barku, a raz drugiego barku. Absolutnie nie śpieszmy się i starajmy się wykonywać owe ćwiczenie naprawdę bardzo dokładnie. Tak wykonajmy 30 powtórzeń i powtórzmy w 4 seriach.

POMPKA NA KOLANACH

Połóżmy się na macie i wyprostujmy ręce, a kolana ugnijmy. Po prostu przyjmijmy pozycję, taką jak do pompki. Następnie powoli opuszczajmy ciało, uginając ręce w łokciach i prostujmy. To ćwiczenie wykonajmy w 15 powtórzeniach, powtarzając w 4 seriach.

WSPINACZKA W PODPORZE

Na sam początek przyjmijmy pozycję podporu, to znaczy oprzyjmy całe ciało na rękach i nogach, a następnie unieśmy je do góry. Koniecznie pamiętajmy o tym, aby mieć proste plecy. Na zmianę przyciągajmy prawe i lewe kolano do naszej klatki piersiowej, tak jakbyśmy chcieli biec w miejscu. Tak ćwiczmy przez 40 sekund i powtórzmy to ćwiczenie w 4 seriach.

WSPINANIE SIĘ NA PRZEDRAMIONACH

Ćwiczenie to zacznijmy od przyjęcia pozycji deski, tak jak w 1 ćwiczeniu. Później wyprostujmy jedną rękę, a potem drugą rękę, tak żeby ostatecznie być w pozycji podporu. I wróćmy do pozycji deski kładąc jedną, a potem drugą rękę. 40 sekund to czas, w którym powinniśmy wykonywać to ćwiczenie, a następnie powtórzyć je w 4 seriach.