5 zasad – Jak przygotować się do medytacji?

medytacja przygotowania

Coraz więcej osób jest zainteresowanych medytacją. Niestety wiele osób uważa, że po kilku warsztatach będą medytować, tak jednak nie jest. Do medytacji prowadzi systematyczność i żmudna praktyka. Jakie więc jest 5 zasad, dzięki którym przygotujemy się do medytacji?

medytacja
źródło: pixabay.com

5 zasad – Jak przygotować się do medytacji?

Zasada 1 – Wyrobienie nawyku

Nasza poranna rutyna nie wzięła się znikąd, nawyk mycia zębów został wpojony nam przez naszych rodziców. Tak samo w przypadku medytacji powinniśmy poświęcić trochę czasu, aby się do niej przygotować. Wyrobienie tego nawyku nie powinno stać się rutyną, a powinno być elementem, bez którego nie możemy się obejść.

Zasada 2 – Rozmawiaj ze sobą

Każdy z nas jest przekonany, że dialog ze sobą jest zbędny, przecież znamy siebie na wylot i nie musimy ze sobą rozmawiać. Otóż rozmowa ze samym sobą pozwoli nam na wyjaśnienie spraw, które w czasie medytacji mogłyby zakłócać nasz spokój.

Zasada 3 – Równy oddech i pozycja

Przy medytacji niezbędna jest odpowiednia pozycja. Znalezienie wygodnej i stabilnej pozycji jest bardzo ważne, pamiętajmy, że będziemy musieli postać w niej przez dłuższy czas. Nasz oddech powinien być równy, przed medytacją warto wsłuchać się w nasz wdech i wydech i ustabilizować go tak, aby był równy.

medytacja
źródło: pixabay.com

Zasada 4 – Motywacja, determinacja i systematyczność

Medytacja to żmudna praktyka. Dlatego tez musimy mieć motywacje i być zdeterminowani, aby medytować. Ważna jest także systematyczność, nie myślcie, że możecie robić to, kiedy chcecie. Jak widzicie, same przygotowania mogą zająć wam sporą część czasu.

Zasada 5 – Przede wszystkim twoje myśli

Skup się na swoich myślach, zastanów się, skąd wzięły się twoje myśli i jaki jest tego powód. Ważne jest, aby być świadkiem swoich myśli. Utożsamiaj się z myślami, w których tworzysz samego siebie.