Ćwiczenia na ławce treningowej

Zakup ławeczki do ćwiczeń pozwoli nam na wykonywanie wielu ćwiczeń, które mają na celu budowę naszych mięśni. W zależności, które mięśnie chcemy ćwiczyć do wyboru mamy kilka ćwiczeń. Dzisiaj poznacie 3 proste ćwiczenia z użyciem ławki treningowej.

Wyciskanie hantli leżąc – nawet jeżeli nie jesteśmy w stanie podnosić tak dużych obciążeń, jak sztanga, to ćwiczenia z hantli także mogą mieć bardzo dobry wpływ na nasze mięśnie. Mięśnie, jakie ćwiczymy, dzięki temu ćwiczeniu: tricepsy, mięśnie barków i klatki piersiowej. Kładziemy się na ławeczce i wyginamy plecy w lekki łuk, a stopy ustawiamy płasko na podłodze. Bierzemy po 1 hantli do każdej dłoni. Prostujemy ręce w pionie, kiedy przybliżamy hantle do siebie. Łopatki powinny być cofnięte, a mięśnie klatki napięte. Z tej pozycji opuszczamy powoli hantle po obu stronach torsu. Nie podrywając się, napinamy mięśnie klatki piersiowej i wyciskamy hantle ku górze, podczas podnoszenia przybliżamy je do siebie. Hantle powinny zetknąć się w momencie zakończenia ruchu = ruch zbieżny.

Wymach hantli za głowę – ćwiczenie to pozwoli nam na rozwój mięśnia piersiowego większego, głowy długiego tricepsa, mięśnia obłego większego, mięśnia najszerszego grzbietu.

źródło: hop-sport.pl

Chcąc wykonać to ćwiczenie, musimy położyć się na ławeczce. Chwycić hantle oburącz, a następnie wyprostować ramiona nad głową. Bierzemy głęboki oddech, a następnie przenosimy hantle za głową, lekko uginamy łokcie. Wracamy do pozycji wyjściowej na wydechu.

Wiosłowanie hantlom w opadzie – mięśnie, które dzięki temu ćwiczeniu będziemy wprawiać w ruch to, mięsień najszerszy grzbietu, mięsień obły większy, tylną część mięśnia naramiennego, mięsień ramienno-promieniowy. Stajemy obok ławeczki, jedno kolano kładziemy na ławeczce, a druga stopa stoi na ziemi. Jedną dłonią chwytamy hantle, drugą trzymamy się ławeczki. Napinamy plecy, a łokieć odprowadzamy do tyłu, jak najwyżej jak możemy, unosimy hantle do góry.