Czym jest trening personalny?

W ostatnich latach można zauważyć co raz większą modę na trening personalny. Ale czym on właściwie jest? Czym różni się od normalnego treningu na siłowni? Po samej nazwie można pomyśleć, że niczym się nie różni od zwykłych zajęć na siłowni. Ma jednak wiele zauważalnych różnic.

Trening personalny różni się od zwykłego tym, że towarzyszy nam trener.

W tym treningu mamy określone ćwiczenia. Przez cały czas towarzyszy nam osoba, która kontroluje nasze działania. Gdy źle wykonujemy ćwiczenia może dawać nam różne cenne rady i mówi jak mamy ćwiczyć by osiągnąć największe efekty. To dzięki tej osobie zyskujemy ogromną siłę i motywację do ćwiczeń, która wciąż popycha nas na przód.

motywacja

Zalety treningu personalnego

Trener ma do nas szczególne, indywidualne podejście. Zna nas i nasze możliwości oraz kondycję zdrowotną, więc wie jakie ćwiczenia możemy wykonywać, jak często oraz z jaką intensywnością.

Na treningu zyskujemy przyjaciela, który zawsze wysłucha naszych uwag i będzie starannie dobierał nam ćwiczenia do wykonania.

Na takim treningu jesteś tylko ty z trenerem. Wiesz, że zawsze możesz mu zaufać.

Trening personalny pomaga osiągnąć cele, z którymi w pojedynkę byśmy sobie nie poradzili. Jest to najlepsza forma treningu. Tutaj mamy pewność, że nie grozi nam kontuzja oraz nie przewartościujemy swoich sił.

Trzeba pamiętać o tym, by przekazać swojemu trenerowi wszelkie informacje dotyczące stanu naszego zdrowia. Nie należy ukrywać informacji o chorobach takich jak nadciśnienie, astma itp. Tylko jeżeli trener będzie miał kompletne informacje o stanie naszego zdrowia będzie mógł przygotować dla nas bezpieczny trening.

Podczas treningu możemy się poradzić trenera jak jeść by razem z intensywnymi ćwiczeniami zgubić zbędną tkankę tłuszczową.

 Jeżeli podczas treningu również powinniśmy poinformować naszego trenera personalnego o wszystkich nowych przypadłościach, na przykład o bólu pojawiającym się przy wykonywaniu danego ćwiczenia.

ćwicz

 Trening przyniesie nam dużo korzyści jeżeli będziemy się do niego przykładali oraz mieli dobrą komunikację z trenem personalnym. Stosowanie się do tych zasad może przynieść świetne efekty.