Jak wzmocnić mięśnie przed nartami?

Wzmocnienie mięśni przed jazdą na nartach czy snowboardzie jest bardzo ważne, dzięki temu występuje mniejsze prawdopodobieństwo, że nabawimy się zakwasów, czy nawet kontuzji. Kiedy, wiec rozpocząć trening? Jak często wykonywać ćwiczenia?

W naszym wpisie znajdziecie ćwiczenia wzmacniające, które przeznaczone są dla osób, które planują wyjechać na narty. Trenerzy zalecają rozpoczęcie ćwiczyć przynajmniej na 2 tygodnie przed wyjazdem. Ćwiczenia powinniśmy wykonywać przynajmniej 4 razy w tygodniu.

Przysiady – regularnie wykonywane ćwiczenia wzmocnia nasze uda, możemy także połączyć je z pół przysiadami – kolana są w jednej linii nad kostkami, a pupa powinna być wypchnięta do tyłu.

Przysiady z uniesieniami nogi w bok– stajemy w rozkroku na szerokości bioder, a ramiona wzdłuż tułowia. Robimy przysiady i uginamy oraz łączymy ręce przed klatkę piersiową na wysokości ramion. Unosimy lewą ugiętą nogę w bok, prawą nogą wykonujemy przysiad, pogłębiamy ruch na 1,2,3 i wracamy do pozycji wyjściowej. To samo robimy na drugą stronę i wykonujemy 10 powtórzeń po 3 serie.

ćwiczenia narty zillertal
źródło: pixabay.com

Bierzemy hantle, stajemy w rozkroku na szerokości bioder, ramiona układamy wzdłuż tułowia. Robimy wypad prawą nogą na przód, uginamy ją w kolanie pod kątem prostym, prostujemy lewą nogę i unosimy proste ramiona nad głowę. Uginamy tylną nogę i zbliżamy kolano w kierunku ziemi. Zatrzymujemy i pogłębiamy ruch na 1,2,3. Następnie prostujemy nogi, lewą dodatkowo unosimy w tył, a ramiona przenosimy wzdłuż tułowia.

Zillertal

Jeżeli znacie inne ćwiczenia, które wzmocnia mięśnie nóg, brzucha, pośladków, barków oraz pleców, to możecie je wykonywać bez żadnych obaw. A jeżeli szukacie miejsca, które oprócz jazdy na nartach pozwoli wam na ogólny rozwój, zastanówcie się nad wyjazdem do Zillertal. Austria-na-narty.pl oferuje wyjazdy na narty do Austrii, możecie znaleźć tam m.in. ofertę wyjazdów do Stubai, czy właśnie do Zillertal.