Jak zyskać klienta będąc trenerem personalnym?

Chcecie zostać trenerem personalnym, ale nie wiecie, czy dacie sobie radę z pozyskaniem klientów? A może już jesteście trenerem personalnym i macie problem z pozyskaniem nowych klientów?

Większość trenerów personalnych swoją przygodę z tym zawodem rozpoczyna w klubach fitness, wtedy też warto dokładnie przyjrzeć się osobom, które zawitały do naszej siłowni. Potencjalnymi klientami będą nowe osoby, te, które sobie gorzej radzą, czy też te, które popełniają szereg błędów, wykonując ćwiczenia. Zaczynając rozmowę z taką osobą, musimy być taktowni by nie urazić drugiej osoby.

W dzisiejszych czasach możemy, a nawet powinniśmy wykorzystać internet do szukania nowych klientów. Najlepiej do tego sprawdzą się media społecznościowe oraz serwisy ogłoszeniowe. Warto także zastanowić się nad założeniem własnej strony internetowej oraz fanpage, ważne by zachęcały nowych klientów wartościową treścią.

trener personalny
źródło: pixabay.com

Kolejną szansą na pozyskanie nowych klientów są zajęcia grupowe, osoby, które uczęszczają na takie zajęcia to zazwyczaj kobiety, dlatego też niektórym będzie trudniej dotrzeć do nich. Warto jednak zajrzeć na taki trening i zobaczyć, które osoby gorzej sobie radzą i zajęcia grupowe nie są dla nich. Następnie po zajęciach możemy podejść do nich na rozmowę i przedstawić zalety z treningów indywidualnych.

Jeżeli dysponujemy jakąś bazom klientów, powinniśmy z niej skorzystać, a mianowicie warto naszym stały klientom zaproponować zniżkę bądź inne profity z przyprowadzanie nowych osób. Możemy także dać im swoją wizytówkę bądź bon dla znajomych.

Pamiętajmy jednak, że nie tylko pozyskanie klienta jest ważne, musimy doceniać naszych obecnych klientów. Utrzymanie współpracy to klucz do sukcesu, każdy zadowolony klient będzie reklamą samą w sobie dla nas.