Kim jest trener personalny?

Każda aktywna fizycznie osoba, która ćwiczy na siłowni bądź chce zacząć na nią chodzić powinna znaleźć osobę, która podjęła by się poprowadzenia osobistych treningów bądź skontrolowania naszych działań.

Taką osobą jest właśnie trener personalny.

ten

 Taki człowiek pomoże zadbać o naszą sylwetkę. Między innymi, to dzięki niemu zadbałby o swoją dobrą kondycję oraz zdrowie. Pomoże nam dobrać odpowiednie ćwiczenia dla naszego wieku i zdrowia. Dzięki trenerowi możemy osiągnąć większe efekty niż na samodzielnym treningu.

Osobowość dobrego trenera personalnego

Taka osoba powinna potrafić rozmawiać z ludźmi a przede wszystkim powinna umieć ich słuchać. Musi dopasowywać trening pod indywidualnego klienta, jego możliwości i stanu zdrowia.

Powinna mieć umiejętności motywacyjne. Dzięki uśmiechowi i miłemu nastawieniu oraz ważnym poradom powinna budzić w nas motywację i dużą chęć do ćwiczeń.

Dobrze jest gdy taka osoba stale powiększa swoją wiedzę, nie zamyka się tylko na to co już wie i stale urozmaica nasz trening.

Główne zadania trenera personalnego

– ustalenie odpowiedniego treningu

– nadzorowanie ćwiczeń

– dbałość o ciągłe motywowanie klienta

– czujność nad odpowiednim wykonywaniem ćwiczeń,

– urozmaicanie ćwiczeń

fitnessw

Plusy ze współpracy z trenerem personalnym

Jest to przede wszystkim ogromna motywacja, która jest niezbędna do osiągnięcia pożądanych wyników. Dzięki niemu możliwe jest szybkie osiągnięcie wyznaczonego celu.

Cały czas podczas treningu ma na nas oko. Może zwrócić nam uwagę co w ćwiczeniach wykonujemy źle i co należy poprawić czy dopracować.

Trener personalny pełni jednocześnie wiele funkcji, jest naszym przyjacielem, nauczycielem oraz psychoterapeutą. Z nim spędzamy dużo czasu, więc możemy podzielić się z nim tym co nas boli oraz co przynosi radość.

Taka osoba jest niezwykle przydatna w czasie osiągania celu, do którego trzeba przebyć długą i trudną drogę.

 

Macie już swojego osobistego trenera?