Komu potrzebny jest trener personalny?

W poprzednich artykułach dowiedzieliśmy się kim właściwie jest trener personalny i czym dokładnie się zajmuje. Ale komu jest on potrzebny i jakie osoby go szczególnie potrzebują. Postaram się odpowiedzieć na te pytania.

 siłka

Z pewnością jest to idealna opcja dla osób ćwiczących na siłowni od dłuższego czasu. Dla takich, które zaczynają tracić motywację i wiarę we własne siły oraz mają dosyć samotnych treningów na siłowni. Trener personalny urozmaici ćwiczenia i zadba o to byśmy się nie nudzili na zajęciach na siłowni. Zmotywuje nas do pracy oraz zwiększy efektywność treningu.

 schudnąć

Przyda się również osobom, które ćwiczą samodzielnie, bez chodzenia na siłownie i ustalonych ćwiczeń. Przez co ich wysiłek nie przynosi odpowiednich rezultatów, które powinniśmy osiągnąć po danych ćwiczeniach. Dzięki trenerowi personalnemu, takie osoby dowiedzą się w jaki sposób ćwiczyć oraz jak wykonywać ćwiczenia aby osiągnąć pożądane efekty. Również podpowie nam jak przygotować się do ćwiczeń.

 

Trener personalny jest szczególnie przydatny u osób, które straciły motywację do wykonywania ćwiczeń lub nie potrafią znaleźć na to czasu. Trener pomoże nam uwierzyć w siebie oraz we własne siły. Dzięki temu nabierzemy ochoty do ponownego odwiedzenia siłowni. Ustalone przez niego ćwiczenia przy intensywnym treningu szybko przyniosą pożądane efekty, których bez jego pomocy nie moglibyśmy ich osiągnąć.

ćwic

Treningi z trenerem personalnym to dobre rozwiązanie dla osób chcących zacząć uczęszczać na siłownię bądź fitness. Poprzez takie działania będziemy przygotowani do poprawnego wykonywania ćwiczeń. Zdobyta wiedza pod okiem trenera pozwoli nam na odpowiednie wyważenie swoich sił na siłowni. Dzięki temu nie weźmiemy na siebie zbyt dużego wysiłku fizycznego, przez co unikniemy wszelkich kontuzji i urazów. Jeżeli będziemy w rozważny sposób podchodzili do ćwiczeń to zawsze będziemy w dobrej formie.

Trener podpowie nam jak się przygotować do ćwiczeń oraz udzieli porad związanych z żywieniem przy zwiększonej aktywności fizycznej.