Makijaż a ćwiczenia

siłownia makijaz

Nie każdy makijaż jest wskazany podczas wysiłku fizycznego. Jednak jest kilka sposobów, by dobrze wyglądać na siłowni i nie szkodzić naszej skórze. Poznajcie sposoby, by dobrze wyglądać na siłowni!

Makijaż twarzy a ćwiczenia – tego nie rób

Ciężkie fluidy, nie są wskazane na siłowni. Podczas ćwiczeń nasza skóra się poci, a kosmetyki jak fluid są dodatkowym obciążeniem dla niej. Dodatkowo pot oraz wysoka temperatura sprzyjają większemu złuszczaniu się naskórka, a jak wiadomo zatkane pory oraz stara złuszczona skóra to już krok do powstawania pryszczy i zaskórników.

Makijaż twarzy a ćwiczenie – odpowiednie kosmetyki

Jeżeli nasza skóra jest bardzo problematyczna, a my czujemy się nie komfortowo, gdy nie zakamuflujemy niedoskonałości, to, zamiast ciężkiego fluidu powinniśmy postawić na krem BB, który jest lżejszy i nie zapycha porów. W normalnych warunkach warto utrwalić go pudrem, a nadal prześwitujące niedoskonałości zakryć korektorem, jednak gdy wybieramy się na siłownie, nie ma sensu, ponieważ nasza skóra i tak będzie się świecić.

makijaż na siłownie
źródło: pixabay.com

Makijaż oczu, brwi i ust a ćwiczenia

Wybierając się na siłownie, warto zrezygnować z mocnego makijażu oczu i brwi, ponieważ przez duży wysiłek i tak nasz makijaż zniknie, czy też się rozmaże. Jeżeli bardzo nam zależy na takim makijażu, możemy postawić na wodoodporną mascarę do rzęs oraz brwi.

Osoby, które często uprawiają sport, a nawet pracującą w zawodzie związanym ze sportem, powinny się zastanowić nad wykonaniem makijażu permanentnego. Taki makijaż utrzymuje się przez kilka lat, dzięki czemu nie musimy się obawiać, że podczas nadmiernego wysiłku nasze brwi, czy też rzęsy się rozmażą bądź będą wyglądały nieatrakcyjnie.

Gdy mamy problem np. z niesymetryczną wargą, nie wyobrażamy sobie wyjść bez umalowanych ust. Także dla takich osób znajdzie się świetne rozwiązanie, czyli makijaż permanentny ust.

Wiele osób jest zrażone do makijażu permanentnego przez błędne informacje o bólu towarzyszącym zabiegowi, czy też przez nieprawidłowo wykonany makijaż koleżanki, czy znajomej. Warto zaznaczyć, że to, czy makijaż będzie bolesny, jest zależne tylko od nas samych, a mianowicie od naszego progu bólu. Natomiast to jak taki makijaż się będzie prezentował, zależy od m.in. umiejętności linergistki, która będzie go wykonywała.

siłownia makijaz
źródło: pixabay.com

Biotekpolska.pl oferuje makijaż permanentny oczu, brwi, a nawet ust. Wykonując taki makijaż, nie będziemy musieli się obawiać, niekorzystnego wyglądu podczas ćwiczeń, czy nawet po wstawaniu z łóżka!