Motywacja do treningu – Jak ją znaleźć?

Chcieć to znaczy móc! Tutaj pokażę wam najbardziej skuteczne sposoby, dzięki którym odnajdziecie wewnętrzną motywację i chęci do ciągłych ćwiczeń. Odchudzanie czy pracowanie nad dobrą formą jest procesem powolnym oraz monotonnym, dlatego najpierw trzeba się odpowiednio zmotywować by nie przerwać wewnętrznej walki.

1. Określ cel.

Określenie celu do którego zmierzasz jest niezwykle ważne. Tylko dzięki sprecyzowanemu kierunkowi i odpowiedzi dlaczego i po co ćwiczysz masz szansę osiągnąć osobisty sukces. Jeżeli tego nie zrobisz, Twój zapał szybko wygaśnie, zapomnisz po co to robisz i po prostu przestaniesz ćwiczyć.

 motywacja

2. Pracuj nad własną silną wolą.

Ciągle wyznaczaj sobie nowe wyzwania, dzięki którym udowodnisz, że potrafisz pokonać siebie i własne słabości. Pamiętaj, że to udaje się nielicznym, dzięki temu dołączysz do wąskiego grona osób wytrwałych w działaniach.

3. Urozmaicaj ćwiczenia.

Codzienny trening może być monotonny, aby temu zapobiec każdego dnia dodawaj coś nowego do ćwiczeń. Aby było ciekawiej, możesz zmienić otoczenie, w którym ćwiczysz. Jeżeli jeździsz na rowerze lub biegasz znajdź sobie nową trasę i poznawaj nowe okolice.

motywacja4

 4.Moc cytatów.

Znajdź swój ulubiony cytat, który zmotywuje Cię do ćwiczeń. To działa! Dzięki mądrym myślom, można pokonać własne słabości.

Na zachętę podaję Ci kilka ciekawych cytatów:

 

„WYGRYWA TYLKO TEN, KTO MA JASNO OKREŚLONY CEL I NIEODPARTE PRAGNIENIE ABY GO OSIĄGNĄĆ”  

Napoleon Hill

 

„W KONFRONTACJI STRUMIENIA ZE SKAŁĄ, STRUMIEŃ ZAWSZE WYGRYWA – NIE PRZEZ SWOJĄ SIŁĘ, ALE PRZEZ WYTRWAŁOŚĆ”

Budda

 

„POTYKAJĄC SIĘ, MOŻNA ZAJŚĆ DALEKO, NIE WOLNO TYLKO UPAŚĆ I NIE PODNIEŚĆ SIĘ”

Goethe

 

„ZNAJDUJESZ TO, CZEGO SZUKASZ, UMYKA CI TO CO ZANIEDBUJESZ”

Sokrates

 

„DOPÓKI WALCZYSZ, JESTEŚ ZWYCIĘZCĄ”

Św. Augustyn

 5. Wybierz osobę ze świata sportu, która według ciebie najwięcej osiągnęła i zadaj sobie pytanie:

 

JEŚLI JEMU SIĘ UDAŁO, TO DLACZEGO MI MIAŁOBY SIĘ NIE UDAĆ?

 

A teraz sam sobie na nie odpowiedz. Przecież ta osoba nie jest żadnym bóstwem, jest zwykłym człowiekiem. Więc jeśli tylko chcesz, możesz osiągnąć nawet więcej niż Twój Idol.

siła muzyki

 6. Moc muzyki.

Muzyka z odpowiednim przekazem, również może mieć silną moc motywacji. Odpowiednie rytmy podczas ćwiczeń dają dodatkową siłę i olbrzymie chęci.

Bo, żeby osiągnąć sukces trzeba tylko chcieć…