Platforma wibracyjna – kto może na niej ćwiczyć?

Interesujesz się nowinkami fitness? Sprawdź z nami czym jest platforma wibracyjna, zobacz czy ty też możesz na niej ćwiczyć. Przekonaj się o tym razem z nami!

Mówiąc najprościej platforma wibracyjna to urządzenie, które zapewnia nowoczesną formę aktywności fizycznej. To właśnie dzięki niej możemy, pozbyć się zbędnych kilogramów i wymodelować ciało. Taka platforma wibracyjna cieszy się w dzisiejszych czasach bardzo dużą popularnością w klubach fitness, lecz jest przeznaczona przede wszystkim do użytku domowego. Łączy w sobie funkcje szeregu innych przyrządów do ćwiczeń. A do tego jest bardzo prosta w użytkowaniu, z tego też względu idealnie, nadaje się dla osób, które dopiero teraz zaczynają swoją przygodę ze sportem.

Jaka jest jej zasada działania?

Platforma wibracyjna nie jest dość skomplikowanym urządzeniem, ale za to jest nieoceniona w walce z cellulitem. Dlaczego? Dlatego, że podczas treningów drgania mechaniczne przenoszą się na partie mięśni oraz na ścięgna. Taki trening wibracyjny pozwala osiągnąć efekty podobne do tych, które uzyskuje się na siłowni podczas wielogodzinnych ćwiczeń. Jest tak, ponieważ platforma wibracyjna rozciąga i napina mięśnie, angażując do pracy aż 97% mięśni! Kto może na niej ćwiczyć?

Źródło: www.hop-sport.pl

Otóż platforma wibracyjna to urządzenie, na którym możemy ćwiczyć niezależnie od wieku, kondycji, budowy ciała, sprawności fizycznej czy ilości tkanki tłuszczowej. To doskonałe rozwiązanie zarówno dla osób wysportowanych, jak i dla tych, którzy walczą z nadwagą lub ze względu na wiek mają problem z poruszaniem się i ciężko jest im uprawiać jakikolwiek inny sport.

Ale czy jednak na pewno wszyscy mogą na niej ćwiczyć?

Nie! Są pewne przeciwwskazania. Jakie? Po pierwsze, nie jest on zalecany osobom poniżej 16 roku życia. Po drugie, istnieją ku niemu pewne przeciwwskazania, które dzielą się na dwie kategorie, a mianowicie przeciwwskazania względne i bezwzględne. Spośród przeciwwskazań względnych należy wymienić m.in.: choroby serca, padaczkę, choroby nowotworowe do 5 lat od wyleczenia, przy czym w ogóle nie wchodzą w rachubę choroby nowotworowe z przerzutami na układ kostno — mięśniowy, spondylozę bez niestabilności, chorobę Parkinsona.

Co zaś tyczy się przeciwwskazań bezwzględnych, to w tej grupie znajdują się m.in.: ciąża, połóg oraz okres karmienia piersią, przepuklina, kamica nerkowa, kamica żółciowa, choroba wieńcowa – ćwiczenia są absolutnie wykluczone, gdy ktoś ma wstawione by-passy bądź rozrusznik serca, świeże rany pooperacyjne, choroby zapalne i zakaźne, zakrzepowe zapalenie żył.