Trening indywidualny – kto powinien z niego skorzystać?

trening personalny

Wiele osób zastanawia się nad treningiem z trenerem personalnym, kto jednak najbardziej powinien skorzystać z takiej formy ćwiczeń?

Trening indywidualny jest skuteczniejszy od ćwiczeń w grupie. Trener personalny układa plan treningowy, tak by był on, jak najbardziej dostosowany do naszych potrzeb, a więc ćwiczenia nie są uniwersalnie stworzone dla planów całej grupy, gdzie każdy z uczestników ma możliwość ćwiczeń interesującej go grupy mięśni. Oprócz odpowiedniego planu treningowego trener opracowuje optymalną dietę dla swojego podopiecznego. Czasami podczas ćwiczeń mięśni brzucha nie jesteśmy w stanie nic zrobić bez odpowiednio dobranej diety.

Z treningu indywidualnego powinny przede wszystkim skorzystać osoby, które chcą w krótkim czasie osiągnąć założone cele. W przypadku treningu grupowego może dojść do nieodpowiedniego dobrania ćwiczeń. W czasie zajęć grupowych osoba prowadząca nie może każdemu poświęcić czasu, nie może też każdego indywidualnie motywować do intensywnego treningu.

trening indywidualny
źródło: pixabay.com

Trener w trakcie ćwiczeń grupowych zajmuje się jedynie technicznymi aspektami wykonywanych ćwiczeń i nie zajmuje się psychiką uczestnika. Podczas indywidualnych ćwiczeń może pozwolić sobie na rozmowę i poznanie podopiecznego oraz udzielenie mu porad i wsparcia, gdy jest ono potrzebne.

Niestety nie można podać dokładnej kwoty, którą będziemy musieli wydać, by skorzystać z takiej oferty. Cena ustalana jest indywidualni i wszystko będzie zależało od pracy oraz zaangażowania, jakie trener będzie musiał okazać. Zazwyczaj pierwsze spotkanie to koszt około 100 zł. W tym czasie trener poznaje podopiecznego i opracowuje indywidualny plan działania. Następne spotkania to minimum 150 zł, niektórzy trenerzy oferują pakiety i w tym wypadku cena jednostkowa za godzinę jest nieco niższa.