Wybieramy trenera personalnego

Każda z nas chce pięknie wyglądać i zawsze być w dobrej formie. Czasami brakuje nam motywacji do ćwiczeń, a przecież bez zachowania regularnych treningów nic nie osiągniemy. W tej sytuacji pomoże nam trener personalny.

Ale na co zwrócić uwagę przy dokonywaniu wyboru? Jak wybrać najlepszego dla nas trenera personalnego?

Tutaj postaram się przedstawić odpowiedzi na powyższe pytania. Wybór odpowiedniego trenera to trudne zadanie.

Kiedy powinniśmy wybrać trenera personalnego?

Praktycznie już na samym początku ćwiczeń na siłowni. Dzięki tej osobie spełnimy wyznaczone cele. Nasz trener pomoże nam w ustaleniu odpowiednich ćwiczeń oraz poinstruuje w jaki sposób je wykonywać byśmy ćwiczyli w prawidłowy sposób i nie nabawili się żadnych kontuzji ani urazów.

Na co zwracamy szczególną uwagę podczas wybory trenera personalnego?
trening
Kompetencje

Na samym początku powinniśmy zapoznać się z uprawnieniami danego trenera. Należy zapytać go czy sprawdzić ile kończył kursów i z jaką specjalizacją. To będzie osoba, w której rękach spoczywać będzie nasze bezpieczeństwo oraz zdrowie dlatego należy zadbać o te kwestie. Oczywiście osoba ta powinna mieć ukończone kursy instruktora z zakresu fitness czy kulturystyki. Możemy zapytać trenera o posiadanie przez niego ubezpieczenia odnośnie prowadzenia takiej działalności.

Już na pierwszym spotkaniu możemy sprawdzić jakie dana osoba ma kompetencje i nastawienie do klienta, ponieważ to ona powinna przeprowadzić wywiad na temat zamierzeń i zdrowia osoby potrzebującej trenera. Tylko dzięki temu może ustalić odpowiedni trening.

Doświadczenie

Nie bójmy się pytać o jego doświadczenie. Możemy spotkać się z osobami, które trenował i od nich dowiemy się jakie ma nastawienie do klienta.

Koszty

Na początku warto sprawdzić ceny jego usług. Nie jest to tanie przedsięwzięcie więc to jest ważna kwestia. Na samym początku powinniśmy ustalić cenę oraz ewentualne zniżki czy sposób odwoływania spotkań.

Warto się zainteresować tym, czy trener będzie wymagał od nas zaświadczenia lekarskiego o naszym stanie zdrowia.

Woman exercising with personal trainer
Stosunek do klienta

Powinniśmy sprawdzić jakie trener ma nastawienie w stosunku do klienta. Powinien potrafić z nami rozmawiać, wysłuchiwać naszych uwag. Trener nie może być despotyczny, powinien dostosować się do naszych oczekiwań a nie może trzymać się zasady, że tylko i wyłącznie on ma rację.

Mam nadzieję, że dzięki tym krótkim uwagom chodź trochę ułatwiłam Tobie wybór odpowiedniego trenera.

A na co Ty szczególnie zwracasz uwagę przy dokonywaniu takiego wyboru?