Zakres pracy trenera personalnego

Podstawowe zadania trenera personalnego nie ograniczają się tylko do ustalanie celów treningowych, czy rozpisywania ćwiczeń. Jak wiec teraz wygląda praca trenera personalnego?

  1. Planowanie treningów – jest to podstawowe zadanie trenera personalnego, musi on stworzyć taki plan, który będzie dostosowany do danego klubowicza oraz zagwarantuje mu odpowiedni rozwój.
  2. Rozpisanie diety – oprócz planu treningowego, ważnym elementem jest także dieta, odpowiedni jadłospis zapewni nam szybkie efekty. Niektórzy trenerzy personalni dokształcają się w obszarze dietetyki.
  3. Ustalanie celów treningowych – jest to jeden z najważniejszych narzędzi motywacyjnych, pozwala to osiągnąć lepsze rezultaty, a tym samym przyśpieszyć rozwój. Trener musi pomóc w osiągnięciu celi długo oraz krótkoterminowych.

    źródło: pixabay.com
  4. Prowadzenie treningów indywidualnych – klient musi mieć poczucie, że trener dba o jego odpowiednią technikę, jeżeli popełni jakiś błąd, trener ma za zadanie skorygować go i pokazać mu jak odpowiednio wykonywać ćwiczenia.
  5. Motywowanie i słuchanie klientów – trener powinien stawiać realne, ale ambitne plany przed swoim podopiecznym, jednocześnie powinien go słuchać i zidentyfikować jego potrzeby oraz możliwości.
  6. Dbanie o bezpieczeństwo – trener personalny powinien pokazać jak korzystać z urządzeń, a dodatkowo powinien pokazywać jak prawidłowo wykonywać dane ćwiczenie, jeżeli ćwiczenie jest wykonywane poprawnie, to możemy narazić się na pewne urazy.

Do obowiązków trenera personalnego należy wiele obowiązków, tutaj znajdziecie najważniejsze inne, z nich mogą być określone przez dane kluby.