Jak zostać trenerem personalnym.

Trener personalny to dobry pomysł na rozwój osobisty. W tym zawodzie mamy wiele plusów. Każdy kto kocha sport może nim zostać.

 Głównym zadaniem trenera personalnego jest przeprowadzanie indywidualnych treningów. Najlepszy trener to taki, który pomaga poprawić kondycję i zdrowie u innym osobom. Trzeba pamiętać o tym, że jest to bardzo odpowiedzialna praca.

 Trener ustala czas pracy ze swoimi klientami, więc tutaj jest pewna wygoda.

Korzyści

 Z tym zawodem jest związane wiele korzyści. Przede wszystkim będziemy cały czas w dobrej kondycji. Umożliwia ciągły kontakt z ludźmi. Dzięki temu nigdy się nie nudzimy i nawiązujemy dużo ciekawych kontaktów.

trener per

Dla kogo jest zawód trenera personalnego

 To jest zawód dla osób, które bardzo lubią sport oraz ludzi. Trzeba mieć wiele cierpliwości i być miłym dla swoich klientów. Ważna jest również umiejętność słuchania ludzi oraz umiejętne przekazywanie swoich porad. Trzeba także potrafić w odpowiedni sposób wydawac polecenia innym osobom.

 Największą karierę można zrobić w dużych miastach, gdzie ludzie prześcigają się w pomysłach co zrobić by wyglądać idealnie i mieć zgrabną sylwetkę.

 Co trzeba zrobić by zostać dobrym trenerem?

 Podstawową zasadą dzięki której można ubiegać się o ten zawód jest dobry stan zdrowia. Następnie trzeba przejść specjalistyczny kurs. Kandydat na trenera powinien posiadać wykształcenie minimalnie na poziomie średnim, a jest jeszcze lepiej gdy skończył studia na Akademii Wychowania Fizycznego. Taka osoba powinna być silna, w dobrej kondycji fizycznej oraz powinna posiadać wysoką odporność na stres.

 W trakcie przechodzenia specjalistycznego kursu, odbywają się zajęcia z zakresu fizjologii, anatomii, techniki ćwiczeń, organizacji treningu, przedsiębiorczości, fizjoterapii, podstaw BHP, psychologii dietetyki i suplementacji oraz technik relaksacyjnych.

oszczędzanie

Zarobki Trenera Personalnego

Zależne są od danej osoby, która przeprowadza treningi. Jego zarobki zależą od jego umiejętności, jak często jest polecany przez swoich klientów. W Warszawie, osoba która dopiero zaczyna wchodzić w ten zawód, zarabia od 1500 do 2000 złotych. Wraz ze wzrostem doświadczenia i nabywaniem nowych klientów zaczynają zdecydowanie rosnąć. Najbardziej znani trenerzy osiągają ponad 20.000 zł miesięcznie.

 

A co Ty myślisz o tym zawodzie?