Pierwszy raz na siłowni, co ze sobą zabrać?

Stare, polskie przysłowie mówi z Nowym Rokiem – nowym krokiem. To właśnie początek roku kalendarzowego jest dobrym powodem, aby zrobić sobie noworoczne postanowienia. Jedno z nich może, być np., takie, że zapisujmy się na siłownię. W końcu kiedyś trzeba zdecydować się na ten krok. Ale co ze sobą zabrać idąc pierwszy raz na siłownię?

Takie ćwiczenia na siłowni na pewno poprawią wygląd naszego ciała i nie tylko. Tak więc decyzja została podjęta idziemy na siłownię. I właśnie w tym momencie zaczynają się trudności, gdyż wybierając się na siłownię pierwszy raz kompletnie nie wiemy, w co się ubrać i co ze sobą zabrać. Aby rozwiązać ten problem to w tym artykule pokrótce powiem, w co się ubrać i co ze sobą zabrać idąc pierwszy raz na siłownię.

Tak więc, jak się ubrać?

Taki strój na siłownię na pewno nie powinien składać się z bawełnianego T – shirta i krótkich spodenek, ponieważ taki jest nie praktyczny. Bawełna nie „oddycha” odpowiednio i sprawia, że po chwili ćwiczeń zalewamy się potem. Zaopatrzmy się natomiast w ubrania szyte z tkanin, które pozwolą skórze oddychać oraz te, które mają siateczkowe wstawki dla lepszego odprowadzania wilgoci i zwiększania przewiewności. Krój ubrań powinien być tak dobrany, aby nie krępował ruchów, a szwy gładkie, by nie powodowały obtarć. Dlatego warto jest zainwestować w droższy, markowy strój fitness, który idealnie nadaje się do częstego prania i długo wygląda, jak nowy. Pamiętajmy o tym, że siłownia to nie wybieg, najważniejsze jest to, żebyśmy czuli się wygodnie i komfortowo. Również ważnym elementem garderoby są buty. Szukajmy butów, które spełnią swoje zadanie przy większości ćwiczeń. Zwróćmy uwagę na materiał, z którego są wykonane, najlepiej będzie, gdy to będzie przewiewna bawełna z amortyzowaną podeszwą. Gdy już skompletujemy nasz strój, musimy wiedzieć, co ze sobą zabrać na siłownię.

Źródło: pixabay.com

A więc pierwszy raz na siłowni, co ze sobą zabrać?

Po pierwsze musimy mieć odpowiednie obuwie sportowe, dopasowane do naszego typu treningu. Ochrona stóp to nie jedyny powód, dla którego ich potrzebujemy. Takie buty sportowe także zapewniają ochronę całego ciała, gdyż dają wsparcie i zapobiegają kontuzjom. Pamiętajmy też o skarpetach, o których łatwo jest zapomnieć.

Następną rzeczą, którą musimy zabrać na siłownię jest ręcznik. Jest on niezbędny w celu zachowania higieny, dlatego zawsze należy używać swojego ręcznika. W przypadku korzystania z ławki, maty lub maszyny do ćwiczeń, pot może przejść z jednej osoby na drugą.

Koniecznie pamiętajmy, żeby na siłownię zabrać butelkę z wodą. Taka butelka z wodą jest niezbędna w trakcie każdego treningu, nawet gdy wykonujemy niewielki wysiłek. Nasze ciało musi być dobrze nawodnione. Otóż picie wody przyczynia się do lepszej pracy mięśni i zapobiega ich zakwaszeniu.

Śmiało możemy zabrać też na siłownię odtwarzacz muzyki i słuchawki. Dla większości osób muzyka idzie w parze z treningiem. Jest to fakt, gdyż muzyka relaksuje i odciąga umysł od wysiłku, który wkładamy w trening. Muzyka nadaje nam też tempo i motywuje do dalszego treningu. Pamiętajmy, że trening obejmuje zarówno ciało, jak i umysł.

co zabrać pierwszy raz na siłownię
Źródło: pixabay.com

Coś słodkiego np., baton energetyczny, który zapewni nam energię do końca dnia, dostarczając niezbędnych składników odżywczych.

Na siłownię powinniśmy również zabrać szampon, żel pod prysznic, dezodorant. Jest tak, bo nie ma nic lepszego po treningu, jak orzeźwiający prysznic. Pielęgnujmy skórę wykorzystując nasze ulubione kosmetyki.

I oczywiście karnet, również koniecznie powinniśmy zabrać na siłownię. Najlepiej wykupmy taki karnet minimum na pół roku. To tak na wszelki wypadek, gdyby szybko nam się odwidziało.