Jak zrzucić zbędne kilogramy z ud?

uda

Niektórym kobietom trudno jest zrzucić zbędne kilogramy z brzucha, a ich nogi są niezwykle szczupłe, niektóre nie mają problemu z brzuchem, a z udami, nieważne jak bardzo się starają, ich uda są nadal za duże. Jak więc zrzucić zbędne kilogramy z ud?

jędrne uda
źródło: pixabay.com

Jak zrzucić zbędne kilogramy z ud?

Powłóczenie nogami na boki może sprawić, że nie dość, że poprawicie wyczucie swojej równowagi, koordynację ruchową to jeszcze poprawicie kształt swoich ud. Stajemy z rękami wyciągniętymi poziomo na boki, następnie umykamy na boki, stawiając na zmianę lewą stopę, przed prawą i prawą przed lewą. Podczas tego ćwiczenia przemieszczamy naszą miednicę na bok tak, aby była skierowana przodem, w stronę, w którą patrzysz, a nie zgodnie z ruchem, jaki wykonujesz, kierunek ruchu zmieniamy mniej więcej co 10 metrów. Twoje dłonie mogą bardzo pomóc ci w tym ćwiczeniu, wystarczy, że oprzesz je na talii- dzięki temu będą ogranicznikiem twojego ruchu. To ćwiczenie powinno być wykonywane w marszu, jeżeli jednak chcesz po jakimś czasie, możesz wejść w wolny bieg.

Ważna jest też odpowiednia dieta, zrzucenie zbędnych kilogramów będzie o wiele łatwiejsze, kiedy zrezygnujesz ze słodyczy i zaczniesz jeść produkty, które mają małą zawartość sodu.

Pamiętajcie także, że „grube” uda nie są zawsze oznaka gromadzenia się nadmiernej tkanki tłuszczowej, a mięśniami. Jeżeli ćwiczycie regularnie, a twoje uda nadal są takie, jakie były warto zastanowić się nad ćwiczeniami na skakance i bieganiem, po regularnej aktywności powinniście zobaczyć różnicę. W okresie zimowym warto także zastanowić się nad jazdą na nartach i snowboardzie.